https://richardmille.casa replica rolex https://richardmille.work/ https://richardmillecheap.com fake rolex https://richardmille-replicawatches.com fake rolex fake watches shopreplicawatches.com https://shopswisswatches.com/ https://uk-replicawatches.co.uk/ ukreplicawatches.net rolex replica fake watches discountwatches

Czym jest erekcja odruchowa?

Erekcja to naturalny stan zachodzący w organizmie na skutek stymulacji seksualnej. Pobudzenie seksualne następuje zazwyczaj na skutek reakcji zachodzących w mózgu. To mózg decyduje w największym stopniu o tym, kiedy pojawi się erekcja. Czasami jednak dzieje się tak, że do wystąpienia wzwodu dochodzi bez kontroli mózgu. Jak to możliwe? Specjaliści określają ten stan jako erekcję odruchową. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż członek unosi się całkowicie niezależnie od woli mężczyzny. Takiego stanu mężczyźni doświadczają każdego ranka, gdy mają tzw. erekcje poranne. Oto poradnik dotyczący erekcji odruchowych. 

 

Erekcja odruchowa – czym jest spowodowana?

Erekcja, czyli wzwód, to stan, który polega na napływie krwi do ciał jamistych prącia. Ciała jamiste to dwa podłużne fragmenty członka, które są zlokalizowane przy stronie grzbietowej. Swoim wyglądem przypominają one gąbkę. Po drugiej stronie ulokowane jest ciało gąbczaste, które na końcu tworzy żołądź. Przez nie przechodzi cewka moczowa.

Znajomość poszczególnych części penisa jest niezwykle istotna, aby wyjaśnić, skąd biorą się erekcje odruchowe. Penis jest narządem o bardzo wysokim poziomie czułości. Zawiera on mnóstwo receptorów uczuciowych. Każdy z nich może doprowadzić do wywołania erekcji. Stymulacja okolic prącia – nawet nieświadoma, np. w trakcie snu, może spowodować, że członek zareaguje erekcją. Poranne erekcje mogą np. być też wywołane pełnym pęcherzem. Receptory czuciowe odbierają pełny pęcherz jako coś w rodzaju pobudzenia seksualnego. Powoduje to, że członek mimowolnie zwiększa swoją długość i objętość.

Wystąpienie erekcji następuje też wtedy, gdy w drogach moczowych panuje jakaś infekcja. Objawy infekcji sprawiają, że receptory czuciowe są odczytywane przez mózg w nieprawidłowy sposób. Owocem tego może być erekcja. Kolejna sytuacja, w której może dojść do odruchowej erekcji, to noszenie zbyt ciasnych spodni. Mogą one sprawić, że penis będzie nieustannie stymulowany, co prędzej czy później doprowadzi do erekcji. Oczywiście, jeżeli organizm jest w pełni zdrowy, powinna ona minąć samoistnie po około 20 minutach.

 

Kogo dotyczy erekcja odruchowa?

Czy erekcja odruchowa jest czymś nienaturalnym, co trzeba leczyć? Absolutnie nie. Jest to całkowicie naturalne zjawisko. Poranna erekcja towarzyszy mężczyznom każdego dnia i nie ma w tym nic ponadstandardowego. Chyba, że erekcje są wywoływane przez wcześniej wspomniane infekcje w układzie moczowym.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że wszyscy mężczyźni bez względu na wiek oraz stopień aktywności seksualnej często doświadczają erekcji odruchowych. Wielu z nich uważa to jednak za bardzo krępujące – dzieje się tak, gdy erekcje odruchowe występują u nich zdecydowanie za często, co powoduje, że wpadają oni w zakłopotanie przy obcych osobach w miejscach publicznych. Mowa tutaj o mężczyznach, którzy chorują na rozmaite schorzenia układu hormonalnego oraz płciowego.

W takich przypadkach należy jak najszybciej udać się do lekarza w celu uzyskania konkretnych zaleceń w zakresie leczenia. Specjalista może zalecić stosowanie hormonów, a także specjalnych środków, które pomogą ustabilizować wzwód. Mowa tutaj o lekach takich jak Viagra czy Kamagra z sildenafilem. Działają one w taki sposób, że już po 30 minutach od ich zażycia mężczyzna może uzyskać erekcję oraz odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny.

Warto wiedzieć, że erekcja odruchowa może również u osób niepełnosprawnych, z problemami neurologicznymi a także po przebytych groźnych urazach. Bodźce dotykowe z prącia są przekazywane za pomocą nerwów do ośrodka erekcji zlokalizowanego w splocie krzyżowym. Z niego wychodzą włókna nerwowe, a następnie docierają do ciał jamistych prącia oraz prowadzą do napełnienia ich krwią. U mężczyzn po urazach erekcja następuje bez świadomego udziału mózgu. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja z doświadczonym specjalistą, który będzie wiedział, w jaki sposób należy zwalczyć dane schorzenie. Bez tego odzyskanie całkowitej sprawności seksualnej może być bardzo trudne.

 

Leave a Reply