https://richardmille.casa replica rolex https://richardmille.work/ https://richardmillecheap.com fake rolex https://richardmille-replicawatches.com fake rolex fake watches shopreplicawatches.com https://shopswisswatches.com/ https://uk-replicawatches.co.uk/ ukreplicawatches.net rolex replica fake watches discountwatches

Czym są erekcje psychogenne?

Erekcja to jeden z atrybutów męskości. Panowie, którzy borykają się z jej zanikiem, często uważają, że stracili wartość jako mężczyźni. Erekcja jest niezbędna do tego, aby móc prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne. Jest to proces fizjologiczny, któremu towarzyszy podniecenie o charakterze seksualnym. Członek wydłuża się oraz zwiększa się jego objętość. Warto wiedzieć, że naukowcy wyróżniają kilka rodzajów erekcji. Mowa tu o erekcji odruchowej, spontanicznej oraz psychogennej. Wszystkie typy erekcji omawiamy w poniższym artykule. 

 

Podstawowe rodzaje erekcji

Pierwszy rodzaj erekcji to erekcja odruchowaNastępuje ona na skutek stymulacji genitaliów. Bodźce z penisa zamieniają się w impulsy nerwowe, które z kolei trafiają do rdzenia kręgowego. Mózg wysyła określony sygnał, dzięki czemu do ciał jamistych prącia napływa odpowiednia ilość krwi. Następnie dochodzi do wzwodu prącia. Wszystkie te procesy sprawiają, że w organizmie uwalnia się tlenek azotu. Jest to w bezpośredni sposób związane z rozluźnieniem ścianek naczyń krwionośnych w ciałach jamistych penisa, co prowadzi do wypełnienia ich krwią. Odruchowa erekcja może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. Jej podstawowym przejawem jest tzw. erekcja poranna. Zdecydowana większość mężczyzn zaraz po przebudzeniu znajduje się w stanie erekcji porannej.

Drugi rodzaj erekcji to erekcja spontaniczna. Pojawia się ona w nocy bądź rano. Pojawia się ona bez powodu i do tej pory nie poznano jej konkretnej przyczyny. Jest to zjawisko w 100% naturalne i nie powinno wywoływać żadnych obaw. Erekcja spontaniczna pojawia się już w okresie dojrzewania.

Trzeci rodzaj erekcji to erekcja psychogenna. Do powstania tego rodzaju erekcji dochodzi wtedy, gdy na danego mężczyznę oddziałuje kilka grup różnych bodźców w tym samym czasie. Organizm reaguje wówczas jednocześnie zarówno na marzenia a także na stymulację prącia. Istnieje kilka przyczyn erekcji psychogennej. Są one następujące:

  • zapachy – ciało partnerki, skóra, perfumy itp.,
  • dźwięki – rozmowa, oddech, muzyka, odgłosy itp.,
  • marzenia i fantazje erotyczne,
  • czynniki wizualne – kontakt z treściami pornograficznymi, oglądanie zdjęć kobiet itp.,
  • smakowe – spożywanie określonych pokarmów lub kontakt z wydzieliną z narządów płciowych.

 

Erekcja psychogenna jest wywoływana przez układ limbiczny mózgu. Powoduje on, że emocje w organizmie człowieka wywołują wzniecenia pożądania seksualnego. Mężczyzna może zmniejszyć swoje pobudzenie seksualne poprzez zmianę swojego myślenia.

Kontrolowanie erekcji – czy to możliwe?

Pełna kontrola nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, czyli także nad wzwodem, nie jest możliwa. Żaden mężczyzna nie jest w stanie na zawołanie uzyskać lub zahamować erekcji, gdy już do niej dojdzie. Wzwód możliwy jest do osiągnięcia wyłącznie na skutek czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Pobudzenie seksualne mogą poprawiać zapachy, poszczególne produkty spożywcze (afrodyzjaki) a także marzenia. Gdy erekcja się pojawi i zależy nam na tym, aby jak najszybciej zniknęła, należy przede wszystkim uspokoić oddech oraz postarać się zająć swoje myśli kwestiami całkowicie niezwiązanymi z seksem. Po kilku minutach erekcja powinna się zakończyć.

Co zrobić, gdy erekcja nie występuje?

Zaburzenia erekcji to palący problem. Wielu mężczyzn w różnym wieku boryka się z całkowitym zanikiem erekcji. Statystyki wskazują, że zaburzenia wzwodu to przypadłość, która dotyczy nawet 150 milionów mężczyzn na całym świecie. O zaburzeniach erekcji mówimy wtedy, gdy mężczyzna od dłuższego czasu nie jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwodu przez odpowiednio długo. W takich przypadkach konieczne jest rozpoznanie problemu oraz wdrożenie właściwej terapii, by jak najszybciej go rozwiązać. Przyczyn zaburzeń erekcji może być sporo. Niską erekcję wywołują zarówno czynniki psychologiczne jak i fizyczne.

Czynniki psychologiczne dotyczą przede wszystkim młodych mężczyzn – do tej grupy zaliczamy stres, niską samoocenę, depresję, złe doświadczenia w sferze seksualnej z przeszłości. Z kolei czynniki fizyczne dotyczą przede wszystkim mężczyzn w wieku 40-50 lat. Mężczyźni w tym wieku chorują na różnego rodzaju schorzenia układu moczowo-płciowego oraz choroby przewlekłe, co prowadzi do wystąpienia zaburzeń erekcji.

 

Leave a Reply