https://richardmille.casa replica rolex https://richardmille.work/ https://richardmillecheap.com fake rolex https://richardmille-replicawatches.com fake rolex fake watches shopreplicawatches.com https://shopswisswatches.com/ https://uk-replicawatches.co.uk/ ukreplicawatches.net rolex replica fake watches discountwatches

Które leki wpływają na obniżenie erekcji u mężczyzn?

Na obniżenie erekcji u dorosłych mężczyzn może wpływać ogromna liczba zróżnicowanych czynników. Nie jest to tylko wiek, stres czy przemęczenie. Warto wiedzieć o tym, że ogromne znaczenie dla sprawności seksualnej mogą mieć także zażywane leki. Jeżeli mężczyzna z powodu groźnych chorób zażywa silne środki, może mieć problem z zaburzeniami wzwodu. Oto artykuł w którym omawiamy wpływ leków na sprawność seksualną u mężczyzn.

 

Leki a zaburzenia erekcji 

Zaburzenia erekcji to niezwykle nieprzyjemna i wstydliwa dolegliwość, która na całym świecie dotyka aż 150 milionów mężczyzn w różnym wieku. Znalezienie przyczyny tego stanu rzeczy nie zawsze jest takie łatwe. Podczas poszukiwania przyczyny warto dokładnie zastanowić się nad tym, jakie leki przyjmujemy. Okazuje się, że dość duża liczba środków może wpływać na wystąpienie problemów z erekcją. Badania wskazują, że leki odpowiadają za około 25% wszystkich notowanych przypadków niskiej erekcji. Rezygnacja z leczenia oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem.

Które lekki mogą najbardziej wpływać na sprawność seksualną? Przede wszystkim antydepresanty. Oczywiście, podwyższają one poziom serotoniny, mimo tego jednocześnie mogą zahamować potencję. Oprócz antydepresantów istnieją też inne leki stosowane w psychiatrii, które mają bardzo negatywny wpływ na potencję. Mianowicie: substancje przeciwlękowe oraz neuroleptyki. Zmniejszają one libido, powodują brak wytrysku nasienia oraz wywołują zanikanie wzwodu.

Kolejna kategoria leków, która może prowadzić do zaburzeń erekcji, to leki przeciwpadaczkowe. Największy wpływ na sferę seksualną mają leki takie jak kolnazepam, prymidon oraz gabapentyna. W zależności od tego, jaki preparat stosuje dany mężczyzna, zaburzenia erekcji mogą być wywołane od 1 do nawet 25 procent pacjentów.

Pacjenci, którzy stosują leki na choroby sercowo-naczyniowe, także są narażeni na znaczące zmniejszenie sprawności seksualnej. Problemy w tej sferze mogą też pojawić się wtedy, gdy mężczyzna leczył się w związku z zaburzeniami rytmu serca, takimi jak trzepotanie przedsionków, tachykardia lub migotanie komór.

Na problemy ze wzwodem narażeni są też pacjenci urologiczni, którzy stosują leczenie. Najwięcej dysfunkcji seksualnych pojawia się w wyniku leczenia przerostu gruczołu krokowego. Niektóre z leków wywołują zaburzenia erekcji aż u 30% pacjentów. Wartość ta jednocześnie rośnie wraz z czasem trwania danej terapii. Zaburzenia funkcji seksualnych mogą też nastąpić w leczeniu raka gruczołu krokowego za pomocą hormonów.

Niski wzwód może też pojawić się u osób, które leczą przewlekłe grzybice, biegunki a nawet nieżyt nosa. Są to przypadłości, które rzadko kiedy któryś mężczyzna może skojarzyć z możliwością wystąpienia zaburzeń erekcji. Niestety, takie powikłania pojawiają się stosunkowo często.

Impotencja spowodowana zażywaniem leków – jak sobie z nią poradzić? 

Całkowity zanik popędu seksualnego, czyli impotencja, to ogromny problem dla mężczyzn w każdym wieku – zarówno bardzo młodych jak i tych nieco starszych. Lekarze wskazują, że ogromna liczba mężczyzn, która doświadczyła działań niepożądanych stosowania wyżej opisanych leków, całkowicie zrezygnowała z leczenia bądź samodzielnie zmniejsza sobie ich dawki. To z kolei prowadzi do tego, że stan ich zdrowia sukcesywnie ulega coraz większemu pogorszeniu.

Czy rzeczywiście trzeba rezygnować z leków, aby móc odzyskać poprzednią sprawność seksualną? Absolutnie nie. Wystarczy jednocześnie zastosować inne leki przeznaczone do stosowania przy zaburzeniach erekcji. Mowa tutaj na przykład o środkach zawierających substancję aktywną o nazwie sildenafil, czyli Kamagra lub Viagra. Środki te działają w taki sposób, że już po kilkunastu minutach od ich zażycia mężczyzna bez trudu jest w stanie uzyskać oraz utrzymać wzwód przez wystarczająco długi czas. Działanie preparatów na erekcję utrzymuje się nawet przez 6 godzin. Leki te stosowane pod okiem lekarza są w stu procentach bezpieczne i pomagają znów cieszyć się z miłosnych igraszek. Nie wywołują też wiele efektów ubocznych.

Leave a Reply